מערכת ניהול תוכן הינה מערכת אשר מנהלת את כל המידע והתוכן שישנו באתר שלך כלומר כל טקסט, תמונה, מוזיקה, סרטון, מסמך, פלאגים (עזרים מיוחדים לאתר) יופיע במערכת בצורה נוחה לעריכה, שינוי וניהול.

מתי נעזר במערכות ניהול תוכן?

  • אתר המשולב באמצעים טכנולוגיים מיוחדים לדוגמא פלאגים ועזרים שונים.
  • אתר עם תוכן רב – נעזר במערכת על מנת ליצור סדר ארגוני בבנית האתר, העמודים השונים.
  • אתר עם תוכן משתנה – נעזר במערכת על מנת לבצע את השינויים באופן מהיר ופשוט.

מה הם היתרונות במערכת ניהול תוכן?

  • סדר – בזמן בעלאת המידע לאתר נרצה לבצע זאת בצורה קלה, מהירה ויעילה – מערכת ניהול תוכן תעזור לנו בפעולה ובעת הצורך נוכל לערוך את מידע בצורה קלה ונוחה.
  • עזרים "צד 3" – למערכת ניהול תוכן יש עזרים רבים שנשתמש בהם ובכך ניצור אתר חדשני וטכנולוגי: תגובות, שיתוף מידע, סטטיסטיקות, חיבור לרשתות חברתיות, תוספות שונות.
  • עצמאות – אתם תוכלו לנהל את התוכן שלכם: נכון אנחנו מציעים לכם שירות בניית אתר מקיף ותמיכה מלאה גם כאשר האתר באוויר, אנו פה תמיד לשרותכם ונשמח לעזור לכם תמיד! אבל לפעמים תרצו להעלות כתבה, עמוד, פוסט ועוד. בעזרת המערכת תוכלו בתוך כמה שלבים קלים ונוחים לשנות ולערוך.

איזה מערכות ניהול תוכן יש?

כיום ישנם עשרות מערכות ניהול תוכן חופשיות או נעולות אנו בונים אתרים במערכות הטובות ביותר בעולם עם היקף משתמשים רחב ועם עשרות תוספות ופלאגים שונים שניתן להוסיף לאתר

  • wordpress – וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן  נוחה, יעילה, נפוצה, תקנית, ובעיקר – פתוחה, לניהול של בלוגים ואתרי אינטרנט. וורדפרס מצטיינת כפתרון מקיף לאתר אינטרנט והיא גמישה מספיק בשביל למלאכמעט כל צורך אחר. היא מציעה כלי ניהול תוכן נוחים לניהול בלוג, כליםמתקדמים להקמת רשת אתרים, פורטל תוכן, אתרי תדמית, ניוזלטר, או כל דבר אחר שאפשר לחשוב עליו.
  • Joomlla – ג’ומלה  הינה מערכת ניהול תוכן  עטורת פרסים אשר מאפשרת לבנות אתריאינטרנט ואפליקציות מקוונות רבות עוצמה. הרבה מאפיינים הפכו את ג’ומלה למערכת אתר אינטרנט הפופולרי ביותר.

אלו שני המערכות העקריות שבהם נשתמש אך למעשה לצוות האתר יש ידע ברוב המערכות שקיימות היום: Drupal, Mambo, Zanphoto.

מתי אין צורך להשתמש במערכת ניהול תוכן?

כאשר אנו מדברים על אתר קטן עם תוכן שאינו משתנה אנו נעדיף להשתמש בטכנולוגיות פיתוח אתרים שונה. כאשר אנו מדברים על דף נחיתה או אתר-דף-אחד אין היגיון לבנות את האתר באחת מהמערכות אנו נרצה אתר קטן מעוצב ויפה וניצור אותו בלי מערכת ניהול תוכן.